איזה כייף להשתמש במילה לועזית בכותרת הכתבה ולהרגיש שמשהו גדול עומד מאחוריה. אך במקרה שלנו, דווקא מאחורי המילה המפוצצת "אקססוריז" עומד משהו מאוד קטן, שולי לעיתים, אבל לפעמים המשהו הקטן הזה יכול לעשות את כל ההבדל…

כיסויי ראש,פאות ואקססוריז
כיסויי ראש,פאות ואקססוריז

אקססוריז

המילה נכנסה בסערה לחיינו כבר בתום שנות ה-90 והפכה לחלק מהז'רגון המדובר, אם בעולם האופנה ואם בעולמינו אנו, היומיומי והשליו, בו המילים הלועזיות הנפוצות ביותר הן "מאמי" או "בייבי"… האקססוריז שידרגו לנו את המלתחה המילולית והפכו אותה למשהו הרבה יותר מעניין בין רגע. במקום לומר שיש לי עגילים וחגורה תואמים שממש מחמיאים לחולצה, אוכל לומר מעתה: " יש לי אקססוריז מעלפים שמשדרגים לי את הלוק – סוף הדרך".
האקססוריז. הלא הם הפריטים הנלווים למלתחתנו, המעטרים את בגדינו, וכמובן – איך לא – את עטרת ראשינו. אם מדובר על מטפחת או פאה, זה לא ממש משנה, ומאחר ותקצר היריעה מלפרט את המגוון העצום והרב של סיכות, בנדנות, סרטים, חגורות ראש, קשתות, עוד סיכות (אבל מסוג אחר מהראשונות כמובן), המצויות בכל חנות וסלון פאות, בכל חנות בגדים של המגזר ובכל אתר ואתר.

כיסויי ראש,פאות ואקססוריז
קשת מעוצבת

 

 

האקססוריז (נו, מה אני אעשה, זה יותר קצר מלכתוב כל פעם "פריטים נלווים") עושים את העבודה בלי שנצטרך לטרוח בכלל. קחי לדוגמא מטפחת, חבשי אותה על ראשך בכל דרך וקשר הנראים לך כמחמיאים ומתאימים לכישורי המוטוריקה העדינים שלך, התבונני במראה. קודם כל, את נראית טוב, תחמיאי לעצמך למה לא?! המטפחת יפה, צנועה, מכסה מה שצריך, יופי! את החלק המהותי וההלכתי עברנו! עכשיו לפן הנשי-אישי שכל כך חשוב לנו ואין להזניחו ולו לרגע: תגידי את האמת…לא חסר לך משהו? איזה פרח קטן, סרט צבעוני, פס תחרה\מלמלה\שיפון\משי לעיטור? שימי לב באיזו פשטות וקלילות את מניפה את הפאה שלך לגבהים חדשים – לא! לא להעיף אותה מהראש, לגבהים אסטתיים חדשים התכוונתי…שזרי בעדינות סיכת פרח עדינה בצד הראש וראי איך כבמטה קסם עולה פאתך במעלות החן והיופי והופכת לשדה פרחים מלבלב. סרט תחרה צבעוני על מטפחת בצבע אחיד או לחלופין מטפחת צבעונית עם סרט אחיד והרי לך שילוב צבעים מהמם המזניק את כיסוי ראשך לתחרות הפריט היפה והנחשק ומזכה אותו במקום הראשון! אלו הנגיעות הקטנות שעושות את ההבדלים הגדולים. אלו התוספות הנלוות שמעצימות את הבסיס לכדי פריט בעל ערך ויופי בפני עצמו.

שדרוג הלוק

את אותו הדבר בדיוק ניתן לעשות על הפאה שלך. הפאה לעיתים יכולה להפוך ל…איך לומר את זה בלי לפגוע בציפור נפשה של אף אחת…? היא יכולה להפוך ל…טיפה'לה משעממת. זהו, אמרנו את זה. רכשת פאה חדשה, השקעת בפן, השקעת בתספורת, חבשת אותה שנה, אפילו שנתיים, היא עדיין נראית טוב, אבל הלוק קצת משעמם אותך. מה לעשות? אנחנו נשים. אנחנו משתעממות בקלות. תראו לי אישה אחת שהשאירה את הספות בסלון שלה באותה פוזיציה למשך יותר מחצי שנה?!?? או את אותו סלון ליותר מחמש שנים??! אין מה לעשות, אנחנו צריכות להתחדש וזה בסדר, וגם כאן, באגף הפאות והכיסויים, צריך התחדשות. זה טוב,  זה נותן לנו הרגשה טובה, זה נותן לנו תחושה של התחדשות, זה נותן לנו הרגשה שיש לנו משהו חדש ומסעיר ביד, אבל בו בזמן, לא הסבנו נזק משמעותי לחשבון הבנק שלנו.

 

פאות חיה
גומיה מעוטרת

 

היי חכמה

כאן המקום שלנו להיות חכמות ומתוחכמות. פאה אחת – שפע פריטים. סרט תחרה אחד מעוצב – שפע מטפחות בסיס. המשחק בין התוספים לבין הבסיס הוא אינסופי והאפשרויות הן בלתי מוגבלות. דמיינו את השילובים. פרסו מרבד של מטפחות צבעוניות על כר נרחב וחלק, שלבו אותן עם סרטים או סיכות וקבלו את המראה המושלם. העמידו בעיני רוחכן מעמדי-ראש מחזיקי פאות, כל הפאות הנחשקות ביותר שעולות בראשיכן, כל אלו שרציתן ולא העזתן לרכוש וכל אלו שרכשתן ולא העזתן לחבוש…לא משנה איזו פאה ומה מצבה (בגבולות הסבירות…) תמיד היא תוכל להיעזר באיזו תוספת נאה וחביבה של חגורת שיער מעוטרת, סיכה עם קישוטים, או שלל נוצות מחוברות לקשת עדינה ומוזהבת.
השינוי במראה הוא מיידי ומפתיע, ההתאמה לשלל בגדים קלה ופשוטה, והמחיר כמו שכבר אמרנו – איננו מזעיק את מנהל הבנק שלך למצב חירום.

ניצחון מכל הכיוונים.

תתחדשי!

כתיבת תגובה